úvod    HISTORIE   |   VYSOČÁNEK   |  SLAVNOSTI    FOTO   |  VIDEO   KONTAKT

 
 

Dětský folklorní soubor Vysočánek

 

Dětský folklorní soubor Vysočánek působí v Hlinsku ještě o něco déle než dospělý soubor Vysočan a to již od roku 1965, kdy vznikl při ZŠ Smetanova Hlinsko.
 

V současné době pracuje Vysočánek pod DDM Hlinsko a činnost souboru podporuje také Občanské sdružení přátel folkloru Hlinecka.

Vysočánek  úzce spolupracuje s dospělým Souborem písní a tanců Vysočan  Hlinsko a trvale také se Souborem lidových staveb Vysočina.

Informační leták ke stažení najdete zde

 

 

Dětský soubor čerpá z bohatství lidových tradic Hlinecka a českého Horácka. Pravidelně udržuje např. starobylou  jarní obchůzku „Vynášení Smrti“.

Mnoho krásných choreografií  vypracovala pro soubor paní Věra Svobodová z Chrasti, jejíž památce je věnovaná dětská část tradičních Adámkových folklorních slavností, pořádaných každoročně na hlineckém Betlémě. Nyní tvoří nápadité choreografie Iva Jaklová z Chotěboře, která je současně i jednou z vedoucích Vysočánku. Dalšími vedoucími souboru jsou Jana Kynclová, Dominika Daňková a Erika Dospělová.

DFS Vysočánek navštěvuje bezmála 70 dětí a to již ve věku od 3 let do 12let. Vedle tanečníků a zpěváků se soubor snaží také udržovat vlastní dětskou kapelu.

Kontaktní osoby:

Erika Dospělová, tel.734 474 164, e-mail: edosp@seznam.cz

Jana Kynclová, tel.604 833 276, email: jana@kyncl.eu

 

 

Webdesign Luboš Bureš, Webhosting zajišťuje ZERON, s.r.o.